Zelden was de Rally van Monte Carlo zo spannend als de editie van 2025. Door de verraderlijke weersomstandigheden – sneeuw, ijs en dus spekgladde wegen – was het wedstrijdverloop ongemeen spannend, met tal van incidenten, moeilijke bandenkeuzes en steeds wisselende rijders aan kop. Toen uiteindelijk de balans werd opgemaakt, vond regerend wereldkampioen Thierry Neuville zichzelf terug op een zesde plaats. Teamgenoot Adrian Fourmaux bij Hyundai Motorsport maakte indruk door derde te worden achter winnaar Sébastien Ogier.
Thierry Neuville in actie in de Rally van Monte Carlo.
Recordhouder
Thierry Neuville begon nog zo goed en beëindigde de eerste dag als winnaar. Een dag later maakte de Belg echter een inschattingsfout bij het remmen en ging van de baan af. Ogier greep opnieuw de leiding en stond die niet meer af. De Fransman is met tien zeges de recordhouder in Monte Carlo.
Adrian Fourmaux, nieuw bij Hyundai Motorsport, reed in zijn eerste wedstrijd voor zijn nieuwe werkgever meteen naar de derde plaats. De Fransman en zijn navigator Alexandre Coria kenden een uitstekend weekend en streden tot de laatste dag zelfs mee om de hoofdprijs, maar moesten uiteindelijk hun meerdere erkennen in veteraan Ogier.
Titelverdediger Thierry Neuville reikte niet verder dan de zesde plaats. Een combinatie van een kapotte wielophanging, een lekke band en een elektrisch probleem kostte hem ruim vijf minuten, waardoor een herhaling van vorig jaar – Neuville won de Rally van Monte Carlo in 2024 – er niet in zat.
Adrian Fourmaux op weg naar een knappe derde plaats in de Rally van Monte Carlo.
Uitslag Rally van Monte Carlo
Sébastien Ogier
Elfyn Evans
Adrien Fourmaux (Hyundai)
Kalle Rovanperä
Ott Tänak (Hyundai)
Thierry Neuville (Hyundai)
WK-stand rijders
Sébastien Ogier 33 punten
Elfyn Evans 26 punten
Adrien Fourmaux (Hyundai) 20 punten
Kalle Rovanperä 18 punten
Ott Tänak (Hyundai) 11 punten
Thierry Neuville (Hyundai) 9 punten
WK-stand constructeurs
Toyota 60 punten
Hyundai 36 punten
M-Sport Ford 11 punten
Adrien Fourmaux (rechts) en Alexandre Coria vieren hun derde plaats in de Rally van Monte Carlo.
Rallyauto Hyundai i20 N Rally1
In het FIA World Rally Championship (WRC) strijden coureurs en navigators over de hele wereld en op allerlei soorten ondergrond – van modder tot sneeuw en asfalt – om de wereldtitel bij zowel de rijders als de constructeurs. Ingenieurs van Hyundai Motorsport gebruiken het WRC om de Hyundai i20 N Rally1 voortdurend te testen en te evalueren. Ze ontwikkelen geavanceerde technologie in deze rallyauto’s zodat Hyundai die kan toepassen in toekomstige productiemodellen.